Jo didenybė ŠOKOLADAS

 

 

MITAI

  

 

FAKTAI 

Šokolado mėgėjams išsivysto priklausomybė nuo šokolado

 

Šokoladas suteikia malonumo pojūtį, kurį žmonės nori pakartotinai patirti, tačiau jokios fizinės priklausomybės nesukelia.

 

Šokoladas sukelia spuoguotumą

Tyrimais įrodyta, jog spuoguotumas arba aknė neturi jokio ryšio su šokolado vartojimu.

 

Šokoladas sukelia dantų ėduonį

Mokslininkai mano, kad dantų ėduonį dažniausiai sukelia ne cukrūs, o maistas, kuris ilgai lieka burnoje, pavyzdžiui, ilgai čiulpiami saldainiai ar maistas, kuris prikimba prie dantų.
Geras šokoladas greitai tirpsta burnoje ir nekimba prie dantų. Beje, tyrimai parodė, jog kakava gali būti naudinga dantų sveikatai dėl antioksidanto flavanolio ir kitų sudėtinių medžiagų, kurie apsaugo dantis nuo gedimo.

 

Šokoladas – dažnai pasitaikantis alergenas

Šokoladas itin retai alergizuoja žmones. Didelė dalis maistui alergiškų žmonių yra alergiški pienui, kiaušiniams, žemės riešutams, sojai, kviečiams, kurie pasitaiko šokolado gaminio sudėtyje.

 

Šokoladas didina cholesterolio kiekį kraujyje

Šokolado sudėtyje esantis kakavos sviestas turi daug riebalų, tačiau, kaip ir alyvuogių aliejus ar avokada, nekelia cholesterolio kiekio.

 

Jei šokoladas vertingas man, jis vertingas ir mano augintiniui

Šokoladas kenksmingas katėms bei šunims ir kai kuriems kitiems gyvūnėliams. Nedidelis šokolade esančio teobromino kiekis žmogui pakelia nuotaiką, tačiau katėms ir šunims jis yra nuodingas.