„Rūtos“ šokolado muziejui jau treji

Prieš trejus metus, birželio 1 –ąją dieną, autentiškame XX a. trečiojo dešimtmečio saldainių fabriko „Rūta“ pastate buvo atidarytas „Rūtos“ šokolado muziejus. Per šį neilgą laikotarpį muziejus tapo vaikų ir suaugusiųjų, šalies gyventojų bei užsienio turistų mėgstama vieta.  Nustebinęs daugelį retais eksponatais ir nepaprastai įdomia šokolado istorija, „Rūtos“ šokolado muziejus supažindina, kaip kakavos pupelės virsta šokoladu ir kviečia lankytojus patiems pasigaminti saldainių.

 Šiauliuose įsikūręs „Rūtos“ šokolado muziejus – pirmasis toks muziejus Baltijos šalyse – nuo atidarymo dienos su šokolado istorija ir kultūra supažindino per 60 tūkstančių lankytojų iš 65 pasaulio šalių.

Pasak „Rūtos“ saldainių fabriko įkūrėjo proanūkio, Rimanto Gluodo, dar tarpukariu prosenelis Antanas Gricevičius neatsisakydavo priimti ekskursantų į fabriko patalpas, kuriame dabar įsikūręs muziejus. „Vargu, ar fabriko įkūrėjas galėjo įsivaizduoti, kad praėjus kone šimtmečiui, tame pačiame pastate bus pasakojama šokolado ir „Rūtos“ istorija tokiai gausybei lankytojų iš įvairių pasaulio šalių,“ – šypsosi R. Gluodas.

Daugiausia „Rūtos“ turizmo objekto lankytojų –  Lietuvos gyventojai, tačiau net virš 12 tūkstančių susidomėjusiųjų šokoladu į muziejų atvyko iš užsienio.  Gausiausiai senojo saldainių fabriko muziejų lankė turistai iš Latvijos, Rusijos, Vokietijos, Lenkijos ir JAV.  „Rūtos“ šokolado muziejuje taip pat lankėsi turistų iš tokių egzotiškų šalių kaip Indonezija, Jordanija, Kamerūnas, Čilė.