Apie muziejų

„Rūtos“ saldainių fabrikas bemaž šimtmetį viliojęs praeivius saldžiais šokolado, karamelės, skrudintų riešutų ir verdamų uogų kvapais, 2012 m. pravėrė savo senojo pastato duris lankytojams. Būtent čia, senajame fabriko pastate, kuris tapęs kultūros paveldo objektu, įsikūrė „Rūtos“ šokolado muziejus.

Muziejaus ekspozicija pristato ne tik įdomiąją fabriko istoriją, bet atveria ir keturių tūkstantmečių šokolado vartojimo paslaptis ir ypatumus. Muziejuje tampa aišku, kur auga „šokolado medžiai“, kaip šokoladą gamino majai ir actekai ir kaip jo vartojimo tradicijos keitėsi amžiams bėgant. Čia pasakojama apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Muziejuje netrūksta interaktyvių užsiėmimų: čia galima nusifotografuoti ir išsiųsti savo nuotrauką ar sukurtą saldainių popierėlį draugams elektroniniu paštu bei pažaisti įvairių žaidimų, susijusių su šokoladu.

Užsisakę edukacinį užsiėmimą „Saldžioji laboratorija“ RŪTOS šokolado muziejuje, lankytojai trumpam tampa šokolado meistrais. Keletą minučių stebėję šokoladinių saldainių gamybos procesą, saldaus užsiėmimo dalyviai patys gali išmėginti savo jėgas gamindami šokoladinius skanėstus ir čia pat jų paragauti. Norintiems sužinoti daugiau apie šokoladą ir jo derinius ragaujant, rengiamos teminės šokolado ir saldainių degustacijos.

Šalia muziejaus veikia istorinė RŪTOS saldainių parduotuvė, įsikūrusi įsikūrusi patalpose, kuriose ir tarpukariu veikė senoji fabriko saldainių krautuvėlė. Čia gausu šokoladinių saldainių su įvairiais įdarais, dražė, suflė ir želinių saldainių, šokoladinių figūrų, becukrių, ekologiškų, kulinarijos paveldo bei suvenyrinių rinkinių – didelis pasirinkimas norintiems parvežti lauktuvių.

Po smagios ekskursijos lankytojus svetingai priima RŪTOS kavinė. Čia – tinkama vieta pailsėti malonioje aplinkoje, pagurkšnoti šokolado, gilių kavos ar kitokių gėrimų, paragauti išskirtinių desertų ar užkąsti.